Projektas „Memelio miestas“ vystomas teritorijoje, esančioje dešiniajame Dangės krante, adresu Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda. Teritorija apima daugiau kaip 5 ha.

Pirminėje teritorijos vystymo strategijoje numatytos kelios pagrindinės kryptys: turistų traukos centras su išsaugotais kultūros paveldo objektais ir naujais akcentais; administracinių pastatų, pritaikytų tiek stambiam verslo subjektui, tiek ir smulkiai komercijai, kompleksas; paslaugų objektai – restoranai, butikai, salonai; atvira poilsio ir pramogų zona.

2020 m. spalio 16 d. Verslo centro Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda architektūrinio konkurso komisija įvertino 13 konkurse dalyvavusių darbų ir išrinko konkurso prizininkus.

Aukščiausius komisijos vertinimus surinko UAB "AEXN" ir UAB "City Projects" parengtas darbas “HANZA”.

Pirmiausia norime padėkoti visiems konkurso dalyviams, kurie skyrė laiko pažinti naujojo “Memelio miesto” viziją ir pateikė savo idėjas, kaip vienu pirmųjų konvertuojamos teritorijos pastatų padaryti vizitine viso projekto kortele. Komisija tik po ilgų ir išsamių diskusijų išrinko penkis prizininkus. Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio konkurso. Džiugu, kad į konkurso darbų vertinimą įsitraukė ir Klaipėdos piliečiai, pateikdami nuomones apie savo favoritus.

Pasaulis keičiasi. Turime kurti pastatus ateities kartoms ir kartu neprarasti miesto identiteto. Tikime, kad „HANZA“ projektas įsilies į Klaipėdos miestą ne tik kaip vienas progresyviausių administracinės paskirties pastatų, bet ir kaip kokybiškas naujas Klaipėdos įvaizdžio kūrimo akcentas. 

Viso konkurse dalyvavo 13 darbų. Finalinį atrinktų darbų penketuką sudaro:

  1. HANZA (UAB “AEXN” ir UAB “City Projects”)
  2. KAMPUOTAS KAMPAS (Povilas Čepaitis, Berta Meironaitė, Ignas Kundreckas, Ignas Jurkšaitis, Editra Radėnaitė. UAB "Unitectus")
  3. INDIA (Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Jonė Virbickaitė, Kotryna Bajorinaitė. IMPLMNT architects)
  4. FACHVERKAS (Aleksandras Gvildys, Antanas Gvildys, 
Donatas Žvirblis, Virginija Kazlauskaitė. UAB “Archinova”)
  5. DANGĖS TERASOS (Ernesta Bagužaitė, Kristijonas Nenartavičius, Martynas Norvila, Ieva Butkutė. VšĮ Studija 501)